Doja t’ju thoja dy gjëra. Në radhë të parë të sjell në vëmendje faktin që prej javësh në parlament kërkohet të tensionohet situata në…
Pas lajmit të pardjeshëm se prokuroria po bëka verifikime edhe për emrin tim, sigurisht që u trondita e fillova të mendoj se ç’mund të…
Në parantezë të këtij komunikimi me median për një çështje që e vlerësoj shumë të rëndësishme, do doja të rikujtoja edhe një herë ftesën…
Paraditen e sotme, deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza i është përgjigjur thirrjes së prokurorisë lidhur me akuzat e ngritura në drejtim të tij.…
18 shkurti është alibia nga frika e një tjetër date, 18 qershorit. 18 shkurti dhe 18 qershori kanë një të përbashkët, të dyja janë 18,…
Nga Gramoz Ruçi/ Më lejoni të shpreh edhe unë hidhërimet në këtë ditë të vështirë, në këtë ditë të rëndë të përcjelljes së këtij…
Sot patëm seancën e programuar dëgjimore me tre dëshmitarë, ku dy nga dëshmitarët janë shndërruar në dëshmitarë kyç të një pjese të hetimit që…
Prononcimet për media pas mbledhjes së Kryesisë së PS Niko Peleshi: Ishte një mbledhje e zakonshme e kryesisë, jo e jashtëzakonshme; një mbledhje rutinë,…
Tani i detyruar nga ligjërata e gjatë që mbajti kolegu i opozitës, i cili e filloi me rezolutën e partive popullore dhe vazhdoi me votimin…
I nderuar kryetar, Të nderuar kolegë deputetë, Kjo është seanca e parë plenare ku ne do të fillojmë diskutimin dhe miratimin e projektligjeve, të…