Partia Socialiste e ShqipërisëTë reja › Mblidhet Kryesia e PS, vendosen emrat e ministrave të rinj

Të reja

Mblidhet Kryesia e PS, vendosen emrat e ministrave të rinj

13 Mar 2017    
Prononcim për media i Kryetarit të PS, Edi Rama, pas mbledhjes së Kryesisë:

Fatmir Xhafaj do të jetë Ministër i Brendshëm, Olta Xhaçka do të jetë Ministre e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Ogerta Manastirliu do të jetë Ministre e Shëndetësisë, Eduart Shalsi do të jetë Ministër i Pushtetit Vendor.

Për tjerat, sonte në ora 9 në Top Story.
Ndaje me miqtë:      

«   Kthehu te lajmi Artikulli tjetër       Artikulli i mëparshëm