Partia Socialiste e ShqipërisëTë reja › Kryesia e re e Partisë Socialiste të Shqipërisë

Të reja

Kryesia e re e Partisë Socialiste të Shqipërisë

02 Sep 2021    

Është përmbyllur procesi i votimit dhe numërimit për zgjedhjen e 12 anëtarëve të rinj të Kryesisë së Partisë Socialiste.

 

Në bazë të rezultatit të votimit lista e fituesve të Kryesisë së Partisë Socialiste zgjedhur nga Asambleja Kombëtare është si më poshtë:

 

1.Arben Pëllumbi

2.Armando Subashi

3.Belinda Balluku

4.Blerina Gjylameti

5.Ditmir Bushati

6.Erion Braçe

7.Evis Kushi

8.Ilir Beqja

9.Mimi Kodheli

10.Ogerta Manastirliu

11.Olta Xhaçka

12.Pandeli Majko

 

Përbërja e plotë e Kryesisë është si më poshtë: 

 

1.Edi Rama (Kryetar)

2. Damian Gjiknuri (Sekretar i Përgjithshëm + Drejtues Politik i Qarkut Elbasan)

3.Arben Ahmetaj ( Drejtues politik Qarku Vlorë)

4.Ardian Çela (Drejtues Politik i Qarkut Durrës)

5.Bledi Çuci (Drejtues Politik i Qarkut Berat)

6.Blendi Klosi (Sekretar Organizativ + Drejtues Politik i Qarkut Lezhë)

7.Erion Veliaj (Drejtues Politik i Qarkut Tiranë)

8.Edona Bilali (Drejtuese Politike e  Qarkut Shkodër)

9.Elisa Spiropali (Drejtuese Politike e Qarkut Kukës)

10.Niko Peleshi (Drejtues Politik i Qarkut Korçë)

11.Mirela Kumbaro (Drejtuese Politike e Qarkut Lezhë)

11.Taulant Balla (Drejtues Politik i Qarkut Fier)

13.Ulsi Manja (Drejtues Politik i Qarkut Dibër)

14.Arben Pëllumbi (anëtar)

15.Armando Subashi (anëtar)

16.Belinda Balluku (anëtare)

17.Blerina Gjylameti (anëtare)

18.Ditmir Bushati (anëtar)

19.Erion Braçe (anëtar)

20.Evis Kushi (anëtar)

21.Ilir Beqja (anëtar)

22.Mimi Kodheli (anëtare)

23.Ogerta Manastirliu (anëtare)

24.Olta Xhaçka (anëtare)

25.Pandeli Majko (anëtar)

26.Anila Denaj (Sekretare për Burimet Njerëzore)

27.Etjen Xhafaj (Sekretar Digjital)

28.Etilda Gjonaj (Sekretare e Gruas)

29.Bojkena Basha (Sekretare e Rinisë)

30.Romina Kuko (Sekretare për Marrëdhëniet me Jashtë)

31. Lindita Nikolla (ex officio si Kryetare e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë). 

 

Kryesia e re e Partisë Socialiste, e zgjedhur nga anëtarët e Asamblesë Kombëtare,  përbëhet nga 54.8 % burra dhe 45.2% gra.

Ndaje me miqtë:      

«   Kthehu te lajmi Artikulli tjetër       Artikulli i mëparshëm