The Socialist Party of Albania

NJOFTIM MBI REZULTATET E VERIFIKIMIT TË KANDIDATËVE PËR PUNËSIME NË SPITALIN RAJONAL “MEMORIAL” NË FIER

Në zbatim të pikës nr. 21 të Vendimit të Këshillit të Ministrave nr.175 datë 17.03.2021 “Për ngritjen, organizimin dhe funksionimin e Spitalit Rajonal “Memorial” në Fier si projekt pilot”, Spitali Rajonal “Memorial” Fier, pas përfundimit të verifikimit të kandidatëve, për përmbushjen e kërkesave të përcaktuara në shpalljen për konkurrim, njofton se kandidatët e kualifikuar për të vazhduar fazën e dytë të konkurrimit sipas pozicioneve të shpallura janë:

1.Mjekë të specialiteteve të ndryshme, konkurentë nga jashtë institucioneve shëndet֝ësore të sistemit të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale
o Blerina Dida Kardiologji
o Ilirjan Bashllari Kirurgji e Përgjithshme
o Fabjan Mustafaj Kirurgji e Përgjithshme
o Eneida Bozaxhiu Mjekësi Interne
o Klaudio Disha Neurokirurgji
o Ermira Pajaj Neurokirurgji
o Kjanda Elpenoria Neurologji
o Eugen Dautllari Okulistike
o Migena Gjura ORL
o Jolanda Basha ORL
o Ervin Priftaj Ortopedi-traumatologji
o Iris Koshovari Sëmundje infektive
o Odesa Dylgjeri Semundje te Brendshme/Anestezi-Reanimacion
o Eklanda Gjata Mjekësi transfuzive
o Aderisa Xhetani Mjekësi urgjence
o Kianda Elpenoria Neurologji.

2. Farmaciste

o Marsela Liti
o Marsela Karemani
o Renato Demiri
o Kostika Pllaha
o Eda Kola
o Zade Kuqi
o Dorina Xhelaj
o Marsela Karamani
o Amelda Xhura
o Arjola Aliaj
o Rexhina Meco
o Fjorela Perroj
o Divino Vishi

3. Teknik të shkencave mjekësore, aktualisht fitues në listë pritje

Infermier
o Merushe Taullaj
o Geisi Belishta
o Denada Guxo
o Lorena Musaku
o Sonila Lami
o Melaize Zeqiraj
o Enerjada Malaj
o Mariza Dhima
o Daniela Mërtika
o Jonilda Boshka
o Vjolanda Islamaj
o Xheni Gega
o Florida Merkaj
o Fatjona Cekaj
o Oljarda Blido
o Krisela Sulaj
o Elsa Sakaj
o Elona Çela
o Olger Bregu
o Safete Qalliaj
o Jorida Murati
o Luada Cela
o Jonilda Boshka
o Esmeralda Rashlani
o Anxhela Sula
o Rovena Baçinofki
o Almida Gjyla
o Aldo Profti
o Orteo Llaka
o Gazmir Deliu
o Elona Marini
o Aurela Çobo
o Shpendi Hima
o Ilia Culi
o Florjan Veizaj
o Jurgest Gjini
o Ersiola Corri
o Xhoana Mebelli
o Fitnete Ukaliaj
o Zyra Xhulaj
o Anisa Xhemaj
o Florida Mahmuti(Sulo)
o Erikleda Kostandini(Xhafa)
o Sami Kamberaj
o Ela Cobaj
o Marie Koreta
o Alba Shpata
o Alba Shpata
o Hatije Senka
o Meriola Çuka
o Flutura Limaj
o Elma Cani
o Bletina Troka
o Armela Mile
o Romina Mezini(Gjeçi)
o Adelina Ruci (Cela)
o Blerina Preçi
o Emanuela Zanaj
o Renata Rustemi
o Marilda Mimini
o Matilda Cekaj
o Orea Hoxhaj
o Floreta Krasniqi (Deliu)
o Xhoana Hyseni
o Ermina Hasaj(Dulevic)
o Kristina Xhaferaj
o Ervin Murati
o Lued Bani
o Dorian Xhauri
o Brunilda Stefa
o Denisa Bregasi (Metushi)
o Arlind Bani
o Klodian Sauli
o Agerta Manaj
o Rigoreta Kuka
o Arsilda Shurdha(Beluli)
o Sebastjano Balilaj
o Lindita Mehalla
o Egla Banaj
o Aferdita Zagrace
o Kevin Shenaj
o Anxhela Çuko
o Tisjana Hoxhaj
o Sara Hodaj
o Migena Danaj
o Eriselda Idrizaj

Teknik Imazherie
o Armand Zykaj
o Faustin Mezini
o Elisa Hoxha(Nako)
o Anxhelina Xhepa
o Florjan Shindre
o Elona Saraçi
o Sokol Denaj
o Rei Kasëmi
o Eraldo Belba
o Lorenc Alla
o Adriana Hysenbelliu
o Divino Veshi
o Anest Zyka
o Xhulja Toda
o Arenc Sakaj
o Skerdi Toro

Fizioterapi
o Hajre Beqaraj
o Ermis Tako
o Erigers Xhumari
o Xhulio Ziu
o Arjol Memlika
o Behije Troka(Berisha)
o Sara Bashalliu
o Eva Cerri
o Enea Stoja
o Xhensila Lekaj
o Luis Baci
o Enxhi Rrushi
o Ergys Cakoni
o Blerim Sinojmeri
o Kosta Bedini
o Alkmeda Bylaj
o Alban Merdani
o Romina Shehaj
o Denis Xhoxhaj

4. Kandidatë pë pozicionet e administratës
o Enea Ferko
o Erida Isufaj
o Thanas Dinaku
o Arber Arapi
o Eljus Veliu
o Anisa Cucka
o Orjona Hodaj
o Jora Dylgjeri
o Vanina Jaupaj
o Shyqyri Sulejmani
o Besmira Kasemi (Konda)
o Elisa Skenderaj
o Arjola Danaj
o Valbona Gerçek
o Florenc Gjata
o Olta Kalemaj
o Elizeta Vando/ Bita
o Malbora Kojdheli
o Xhoel Lika
o Ervis Dosti
o Eriselda Lezaj
o Aurora Arapaj
o Sara Kosova
o Odeta kulla
o Elvis Semini
o Blerta Laze
o Endri Duda
o Eljana Kola
o Rigena Sema
o Idajet Muça
o Gjergj Cekaj
o Mariglen Bardho
o Greta Nani
o Anisa Xhamallati
o Rexhinald Hazizaj
o Kreuza Ndreu
o Enkeleida Imshtari
o Ariola Gorica
o Blerina Kodheli
o Juliana Cupa
o Jolanda Selimaj
o Arjona Nasto
o Alma Kafarani
o Ajola Bare
o Olsiana Xhema
o Sonila Muhameti
o Orjona Hodaj
o Pranvera Arapi
o Arlinda Zeqo
o Brikena Luto
o Dritan Tahi
o Frida Mishtaku
o Juljan Hysenaj
o Mariola Vasiu
o Mirjana Kopace
o Erida Isufaj
o Alket Rushi
o Lulezim Salaj
o Entela Bashaj
o Avjola Cako
o Albana Barjamaj
o Mimoza Cuci
o Majlinda Meduli
o Naldi Bogo
o Gerta Krasniqi
o Amarilda Bufi
o Julian Xhanani
o Edlira Bushi
o Arqile Gjika
o Valmir Baloshi
o Najada Mici
o Yllka Kukalaj
o Jurida Grembi
o Loreta Isaraj
o Etleva Doraci
o Irida Agalliu
o Raimonda Nushi
o Alfred Profka
o Rezarta Meli
o Julian Hoxhaj
o Erion Plepi
o Dorjan Nukaj
o Armand Naci
o Gerta Krasniqi
o Amarilda Bufi
o Lauren Ceku
o Albion Kuqi
o Eleda Hallvaxhiu
o Enkeleda Jaupaj
o Anxhelo Koti
o Malvin Rrushi
o Albi Qose
o Dhimiter Mitro

Kandidatët do të njoftohen për ditën dhe orën e intervistës me gojë. Intervistat do të zhvillohen pranë Spitalit Rajonal “Memorial” Fier.